Густи и долги трепки се сон на секоја жена.


Ако природата не ви подарила големи и густи трепки, а вие не сакате вештачки, тогаш погледнете го овој рецеп за побрз раст на трепките.

Ви треба празна и чиста маскара или мало стаклено шишенце од лак за нокти, за да се пополни со мешавината.

Состојки:
1 лажица рицинусово масло
1 лажица масло витамин Е
2 лажици Алое Вера гел

Затворете го шишенцето и се добро промешајте. Користете ја оваа мешавина еден месец, со примена на маскарата или четкичето на трепките, секоја вечер пред спиење.

Рицинусовото масло влијае на густината на трепките, витаминот Е го забрзува нивниот раст, а Алоето Вера ги продолжува.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваKлучни витамини и минерали кои им недостасуваат на повеќето жени!
Следна објаваНајубави есенски фустани на Dolce & Gabanna!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР