Омилениот бренд за убавина Juvia’s Place на Instagram има безброј фанови …

Тие тукушто ја претставија својата нова колекција инспирирана од Африка, наречена Afrique, со палета на сенки за очи, кармин и две руменила. Juvia’s Place е инаку најбрзорастечки бренд во сопственост на афроамериканец Чичи Ебуру, роден во Нигерија. Овој гуру за убавина е пофален од бројни визажисти и инфлуенсери, бидејќи воведува сенки за очи со највисоки пигменти на пазарот. Во исто време, брендот и оддава почит на африканската култура со силни бои и уникатно пакување.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објава  Tommy Hilfiger ја претстави новата колекција есен / зима 2018 година!
Следна објаваРоботите можат да развијат предрасуди!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР