Моден тренд | Потпетици на врзување

Еден од најголемите трендови ова лето за сите љубителки на високите потпетици се оние на врзување. Лесни за комбинирање со омилените скинати фармерки, летниот...

Dior | Fusion патики

Луксузни патики за активните жени во постојано движење од Dior, наречени Fusion. Изработени се од специјални гумени ѓонови, украсени со монистра и достапни во...

Desigual | лето ’14

Колекцијата костими за капење на Desigual за оваа сезона, со препознатливите шарени принтови и позитивни вибрации. За рајско летно уживање. Бидете забележани ;)

Моден тренд | Портокалови акценти

Според модните критичари портокаловата е новата црна оваа сезона. Не зависно дали е во облеката или во модните додатоци, ја разигрува секоја модна комбинација....

Лежерни макси фустани за топли летни денови

Нежен и романтичен, еднобоен или со принт, за дневна или вечерна варијанта, со или без модни додатоци, макси фустанот е вистинското парче за високите...

Adidas originals | лето ’14

Adidas има нова соработка со Farm. Бразилскиот бренд препознатлив по шарените принтови во духот на Рио кои одлично изгледаат на облеките и патиките од...

Бохо комбинации за лето

За вљубеничките во опуштениот боемски изглед, летото е совршено годишно време за експериментирање со омилените модни комбинации. Бохо модата е еден од најжешките трендови...

Се отвори концептуалната Lotus Design Store

Домашните дизајнери добија нов концептуален продажен простор наречен Lotus Design Store кој беше отворен вчеравечер на вториот кат во Скопје Сити Мол. Многубројните љубители на...

Олгица Ѓоргиева претстави линија на маици со мотивирачки пораки

Во модното ателје на Олгица Ѓоргиева од (23.06) пуштени се во продажба маички изработени од страна на дизајнерката со мотивирачки пораки за секој ден...

Lotus Design Store – најдобриот македонски дизајн на едно место

Седумнаесет домашни и странски дизајнерски имиња ќе отпочнат продажба на своите парчиња во новата концептуална продавница Lotus Design Store, која ќе биде отворена во...

Superga & Versus Versace патики

Двата италијански познати брендови започнаа интересна соработка изработувајќи колекција со препознатливите Superga 2750 патики и миксот од принтови од есенската колекција на Versus Versace. Лимитираната...
video

Дизајнирајте своја Fendi Baguette торба

Познатата Fendi Baguette, омилената торбичка на Кери Бредшо, сега може да ја добиете во принт и боја по ваша желба. Италијанскиот бренд изработи myBaguette...

Bershka Men | јуни ’14

Многу боја и принтови во новиот каталог од машката колекција на Bershka за овој месец. Одберете го своето омилено парче за шарено и убаво...

Summer Noir ’14 | очила за сонце

Новата колекција очила на австралијанскиот бренд Le Specs наречена Summer Noir. Строги линии, дебели рамки и огледални стакла во боја. Модели Harry Goodwins, Annabel...

Едиторијал | Етно шаренило

Бохо и етно деталите како еден од најголемите трендови оваа сезона беа инспирација за шарениот едиторијал на Marie Claire Hong Kong со парчиња од...

„Мали“ модели со голема кариера

Основното правило при градењето на секоја манекенска кариера е висината, па грациозноста, можноста за трансформација и елеганцијата. Но, во модниот свет постојат модели кои...