Здолништата се дефинитивно едно од оние класични парчиња облека што никогаш не излегуваат од мода и на кои редовно се враќаме со појавата на првите потопли зраци на сонцето.

Без разлика дали станува збор за миди, макси или мини модел, едноставно совршено ќе ја надополни секоја облека. Се носат различните модели на здолништа оваа сезона; од плетени модели до молив стилот, во различни бои; од неутрално до поживописно, пролетно обоено. Ова парче облека можете да го комбинирате скоро во секоја прилика. Здолништата макси и миди ќе ја издолжат вашата фигура и ќе му дадат на вашиот стил допир на елеганција, така што тие се совршен избор за посериозен изглед. Со оглед на тоа дека сè уште не е многу топло, сепак можете да ја искористите ситуацијата и да го комбинирате омиленото здолниште дури и со џемпери, а во комбинација со бела или шарена кошула, ќе добиете неодолив деловен изглед.

Ги избравме најубавите модели што ќе задоволи токму за сечиј вкус, меѓу кои ќе најдете и модел за секоја пригода!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗапознајте го Матео Матоски – Боки од ТВ серијата „Зоки Поки“
Следна објаваСпој на мексиканска традиција и модерна архитектура
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ