Blanco | Нова есен

Како студот се зголемува, така се зголемува и бројот на одлични колекции и кампањи за престојнава сезона. Шпанскиот бренд Blanco ја преставува својата колекција...

Највпечатливите филмски трансформации

Филмови стари колку и киното - создадени како по рецепт, постои една девојка, и знаете, таа е чудна, нервозна, инфериорна и малтретирана од општеството....
video

DSquared2 | Враќање на училиште

Продолжувајќи ја училишната приказна, DSquared2 со овој краткометражен филм снимен од Mert & Marcus, ја претставуваат својата колекција есен/зима 2012/2013. Играат Daphne Groeneveld, Bette...

Едиторијал | GQ Style

Едиторијал инспириран од работничката класа мажи во 50тите години за германското издание на GQ Style за есен/зима 2012/2013. Модел Ryan Barrett, фотограф Jem Mitchell, стилист Tobias...

Бонтон за вечера

Интересен проект на австралиското дуо, фотографот Scott Newett и арт директорот Sonia Rentsch наречен "Бонтон за вечера". Му дадоа живот на кујнскиот прибор, претворајќи...
video

Lady Dior | втор дел

Вториот дел од серијалот за Lady Dior, со  Marion Cotillard, прошетката низ ателјето и подготовката на фустанот изработен специјално за неа. Погледнете.

Missoni и Converse патики

Италијанската компанија Missoni, повторно се здружи со Converse, користејќи ги боите од својата колекција есен/зима 2012/2013 и својата препознатлива шара за нова лимитирана едиција...

Burberry | Regent Street колекција

По повод отварањето на нова продавница во Лондон, Burberry претстави капсулна луксузна колекција наречена Regent Street, што е всушност и името на улицата каде...

Миранда Кер за The Sunday Times Style Magazine

Миранда Кер за септемвриското издание на The Sunday Times Style Magazine во едноставни црни и бели парчиња од колекциите на Miu Miu, Giorgio Armani,...

Животен циклус на модните трендови

James Laver бил куратор во музеите во Лондон во периодот меѓу 1930та и 1950та година. Тој исто така бил и моден теоретичар и историчар,...

Машки тренд | Париз во 60тите

Долго време пред искинатите фармерки и маичките со слогани, на париските улици живееле шармантни момци, дел од работничката класа, облечени во најпрактичната облека. Тој...
video

Фармерки за смартфон

Фармерки дизајнирани од страна на Alphyn индустрии со транспарентен џеб, кој обезбедува брз пристап до вашиот смартфон. Инспирирани од воената облека, DELTA415 Wearcom фармерките овозможуваат...