Maison Martin Margiela за H&M

На 15ти ноември ќе се најде во продажба колекцијата изработена од Maison Martin Margiela за H&M. Оваа реномирана француска модна куќа ре-интерпретираше некои свои...

Silveira | Интимна спротивност

Silveira, создавачот на U+Mag, препознатлив по "редизајн на веќе стилизирана уметност" ги создаде овие интересни колажи од фотографиите на Nicole Heinigier и стајлингот на...

Diesel и Mister Cartoon часовници

Mark Machado познат како Mister Cartoon е тату артист кој има работено со Dr.Dre, Бијонсе и Снуп Дог, како и со познати компании како...

Dressed to Kill | Рекламна кампања на Wallis

Добро познати фотографии и добро позната парола со која се идентификува секоја жена кога ќе се среди од глава до пети: но, ретко кој...

Blanco | Нова есен

Како студот се зголемува, така се зголемува и бројот на одлични колекции и кампањи за престојнава сезона. Шпанскиот бренд Blanco ја преставува својата колекција...

Највпечатливите филмски трансформации

Филмови стари колку и киното - создадени како по рецепт, постои една девојка, и знаете, таа е чудна, нервозна, инфериорна и малтретирана од општеството....
video

DSquared2 | Враќање на училиште

Продолжувајќи ја училишната приказна, DSquared2 со овој краткометражен филм снимен од Mert & Marcus, ја претставуваат својата колекција есен/зима 2012/2013. Играат Daphne Groeneveld, Bette...

Едиторијал | GQ Style

Едиторијал инспириран од работничката класа мажи во 50тите години за германското издание на GQ Style за есен/зима 2012/2013. Модел Ryan Barrett, фотограф Jem Mitchell, стилист Tobias...

Бонтон за вечера

Интересен проект на австралиското дуо, фотографот Scott Newett и арт директорот Sonia Rentsch наречен "Бонтон за вечера". Му дадоа живот на кујнскиот прибор, претворајќи...
video

Lady Dior | втор дел

Вториот дел од серијалот за Lady Dior, со  Marion Cotillard, прошетката низ ателјето и подготовката на фустанот изработен специјално за неа. Погледнете.

Missoni и Converse патики

Италијанската компанија Missoni, повторно се здружи со Converse, користејќи ги боите од својата колекција есен/зима 2012/2013 и својата препознатлива шара за нова лимитирана едиција...

Burberry | Regent Street колекција

По повод отварањето на нова продавница во Лондон, Burberry претстави капсулна луксузна колекција наречена Regent Street, што е всушност и името на улицата каде...