Барокниот стил е голем тренд оваа сезона, па магазинот “How to Spend It” во соработка со фотографот Andrew Yee изработи едиторијал презентирајќи го овој стил. Моделите Louisa Facchino-Stack, Nina Porter, Sam Rollinson, Kiera, Mary Ballantyne, Elenor Hayes, Brittany Burke, и Laura O’Grady облечени во парчиња од колекциите на Dolce & Gabbana, Balmain, Lanvin, Valentino и други, со соодветниот мебел и накит одлично ја доловија таа богата и раскошна атмосфера.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | Сад од есенско лисје
Следна објаваКако да го подобрите Вашиот однос со книгата?
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР