Холивудски гламур на доделувањето на SAG Awards 2020

Познато е во чии раце завршија SAG (Screen Actors Guild) Awards. На церемонијата, која се одржа во Лос Анџелес, Хоакин Феникс очекувано беше прогласен за Најдобар актер за...

Интересни совети од познати модни дизајнери!

Шармот и убавината се нивна професија, па можеме со сигурност да кажеме дека модните дизајнери се најголемите и најпочитуваните експерти на овие полиња. Тие најдобро...

Според Pantonе: „Grape Compote“- виолетова боја ќе нè придружува оваа есен!

. Женствена и мистериозна - ова е дефиницијата на „Grape Compote“ виолетова која ќе стане хит на вашата есенска гардероба. „Grape Compote“ или буквално преведено како...

Мода: Селин Дион во романтичен стил од 60-тите!

  Пејачката Селин Дион ја обожуваме од повеќе причини. Ја обожуваме заради нејзиниот извонреден глас, нејзините фантастични изведби на најромантични песни, игрите со модниот стил, заради...

“Славење на животот”: Нова колекција на Elie Saab – пролет /...

  По историски тешката година, во текот на која Либан се соочи не само со политичка и економска криза, туку и ја преживеа трагедијата во...

Свилените марами се главен но и корисен моден додаток оваа пролет

  Свилените марами се главен тренд за сезоната пролет / лето 2020 година. Омилениот детаљ во стилот на Одри Хепберн и Брижит Бардо, оваа сезона не...

Стил на денот – Дама во црвено!

"Lady in Red", не мора секогаш да носи атрактивен црвен фустан; сепак, таа може да го „украде шоуто“ со додавање на леопард принт и злато...

Тренд: Маникир со накит!

Многу скап тренд на нокти! Трендот на маникир со накит се појави одамна, пред повеќе од 10 години. Ако се земе во предвид дека љубителите...

Како се носи макси фустан ова лето!

  Летен макси фустан може да носите на работа, исто како што можете да го носите на плажа, за време на викендите, па дури и за...

Венчаници во бохо стил за лето 2020!

  Ова лето, бохо стилот ја зазема една од главните позиции меѓу актуелните трендови. Дизајнерите демонстрираат не само секојдневни фустани инспирирани од боемската естетика и духот...

Како модните инфлуенсерки ја носат розовата Rasberry Sorbet нијанса?

  Жешката (Rasberry Sorbet) розова боја ќе биде една од клучните нијанси во гардеробите на инфлуенсерките оваа сезона, според извештајот на Институтот за бои Пантон...

Гламурозна кампања на Версаче за 2021 година!

  Версаче ја започна Новата година со сериозна доза на гламур ... Италијанската модна куќа ја претстави својата кампања Flash21, во која се појавуваат врвните модели...