Популаризација на модната индустрија!

Британскиот моден совет одлучи модните ревии да станат достапни за поширока публика. Од септември оваа година, на Лондонската модна недела покрај ѕвездите, блогерите, клиентите и новинарите може да присуствува секој што сака.

Една од целите на иницијативата е да ги инспирира младите луѓе и да обезбеди можности во модната индустрија за луѓето кои досега не биле заинтересирани за оваа професија.

На посетителите ќе им бидат понудени шест писти, инсталации, изложби на дизајни и експериментален простор DiscoveryLAB, посветен на уметноста, технологијата и музиката. Изложбата ќе биде достапна за сите, ќе има брендови кои ќе се придржуваат до три основни принципи: одржлив развој, еднаквост и разновидност.

Картите се веќе достапни на сајтот, стандардната карта чини околу 168 долари, а за 304 долари можете да купите картичка Frow со седиште во првиот ред и да пристапите до ВИП салонот.

СПОДЕЛИ
Претходна објава10 бели фустани за топлите летни денови!
Следна објаваДознај кој град најмногу ти прилега според карактерот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР