Во која боја купувате облека, обувки и модни додатоци оваа сезона?

Модерни бои за есен/зима 2018 – темата е голема. Сепак, постојат нијанси кои вашиот стил ќе го направи современ. Оваа сезона има неколку такви бои.

Ги откриваме најмодерните бои со илустративни примери!

Жолта – како папгал

Традиционално, летна нијанса, но жолтата оваа сезона – не е само брилијантна, туку е нешто помеѓу жолта и златна. Ефектот е уште подобар ако парчињата се изработени од свила.

Крем нијанси

Комбинирајте беж и розова боја. Нијансите на беж со нежните тонови на пудра розовата боја се најубавите во пастелната палета на тонови. Нијанси на крем совршено се комбминираат со нијанса на сенф, што е уште еден хит на сезоната!

Ментол

Мешавина од “тифани сина” и ментол – оваа освежувачка нијанса постепено мигрирала од лето до есен. Покрај лесните фустани во оваа боја, можете да најдете џемпери, капути и јакни.

Смарагдно зелена

Сите нијанси на зелена се модерни во есенската сезона 2018, но длабоко заситената смарагд зелена, е една од најпопуларните во рејтингот на модерните бои на сезоната.

Маслинеста

Деликатна и женствена, маслинестата нијанса буквално се вклопува со сè. Дизајнерите со своите колекции повторно привлекоа внимание на оваа прекрасна класична нијанса.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФилмот „Врба“ на Манчевски се снима на локации низ Скопје
Следна објаваИнтересни факти за готската катедрала `Notre Dame`!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР