Овие 5 работи никогаш не ги облекувајте кога барате работа!

Факт е дека професионалниот изглед и дрес кодот, итекако имаат влијание кога одите на разговор за работа. Дали оделото е задолжително или можете само...

Совршен подарок за љубителите на книгата!

Овие рачно направени мали книги, се направени од викторијански лекарски торби, стар новчаник и стара Strathmorе хартија за цртање, а се совршен подарок за...

Arts&Crafts: Под направен од 13.000 парички!

Тоња Тунерс е ентузијастичен креативец од Портланд и жена која го поседува едниот од најуникатните подови до сега. Овој интересен дизајн го направила со 13.000...

Совршена новогодишна торта без брашно!

Заради вниманието кое во последно време се посветува на храната која не содржи глутен, Louie Cafe & Kitchen, одлучиле во чест на новогодишните празници на сите...

Сирените мразат пластика – моќна кампања на канадски фотограф!

Истражувањата велат дека до 2050, во водните површини ќе има повеќе пластика отколку риби. Воден од силни мотиви, канаѓанецот Бенџамин вон Вонг ја користи...

WellBe Stress Therapy алка – најнов начин во борба против стресот!

Да се остане смирен во секоја ситуација - теоретски е супер и едноставно, но во пракса - не! Посебно доколку шефот ви стои над...

Бермудски триаголник | Теоријата речиси разјаснета

Мистеријата околу Бермудскиот Триаголник конечно има решение? Природата на местото каде што стотици авиони и бродови исчезнаа околу необјаснети околности конечно нуди решение, според...

Пет бои во домот според Feng shui!

Фенг шуи е многу повеќе од правилен распоред на мебел, за да во вашиот дом циркулира позитивната енергија. Посебно внимание им се дава на...

5 причини зошто комарците ве касаат!

Колку пати досега сте помислиле дека комарците ве касаат само вас, а другите луѓе околу вас, целосно ги игнорираат?! Несомнено е дека некои поединци повеќе...

Нов голем тренд на свадби: торти украсени со “водени бои”!

Нов голем тренд на свадбите: торти украсени со "водени бои"! На свадбата покрај фустанот, организацијата, музиката и просторот, важна е и свадбената торта. Можете да најдете...

Највпечатливите маски за Ноќта на вештерките

Ноќта на вештерките е дефинитивно еден од највозбудливите празници во светот. Мистерија, страв, хорор и многу многу слатки и забава. Сериозен натпревар има меѓу...

Најслатки зимски папучи за него и неа!

Папучите се домашни обувки кои веројатно ретко ги купувате самите за себе. Можеби си велите...зошто да трошите пари на домашни папучи кои ги носите...