Кога вистинското пријателство би имало дефиниција, таа би ги вклучувала Mame и Riku.

Mame е едногодишно девојче од Јапонија, а Riku е голема пудлица и нејзин најдобар пријател. Бабата на Meme, за наша среќа, го документира секојдневно ова пријателство на Instagram за нивните 80 илјади следбеници. Ова големо среќно семејство има уште две кучиња, Gaku и Qoo.

Mame и Riku прават се заедно, слушаат приказни, дремнуваат, играат на трамболина. Тие се нераделни. Кој не би сакал едно вакво пријателство?

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваRock Wood елегантен материјал за секој дом!
Следна објаваКореографија на Brian Friedman на синглот „New Rules“ од Dua Lipa
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР