Сирените мразат пластика – моќна кампања на канадски фотограф!

Истражувањата велат дека до 2050, во водните површини ќе има повеќе пластика отколку риби. Воден од силни мотиви, канаѓанецот Бенџамин вон Вонг ја користи...

WellBe Stress Therapy алка – најнов начин во борба против стресот!

Да се остане смирен во секоја ситуација - теоретски е супер и едноставно, но во пракса - не! Посебно доколку шефот ви стои над...

Бермудски триаголник | Теоријата речиси разјаснета

Мистеријата околу Бермудскиот Триаголник конечно има решение? Природата на местото каде што стотици авиони и бродови исчезнаа околу необјаснети околности конечно нуди решение, според...

Пет бои во домот според Feng shui!

Фенг шуи е многу повеќе од правилен распоред на мебел, за да во вашиот дом циркулира позитивната енергија. Посебно внимание им се дава на...

5 причини зошто комарците ве касаат!

Колку пати досега сте помислиле дека комарците ве касаат само вас, а другите луѓе околу вас, целосно ги игнорираат?! Несомнено е дека некои поединци повеќе...

Нов голем тренд на свадби: торти украсени со “водени бои”!

Нов голем тренд на свадбите: торти украсени со "водени бои"! На свадбата покрај фустанот, организацијата, музиката и просторот, важна е и свадбената торта. Можете да најдете...

Највпечатливите маски за Ноќта на вештерките

Ноќта на вештерките е дефинитивно еден од највозбудливите празници во светот. Мистерија, страв, хорор и многу многу слатки и забава. Сериозен натпревар има меѓу...

Најслатки зимски папучи за него и неа!

Папучите се домашни обувки кои веројатно ретко ги купувате самите за себе. Можеби си велите...зошто да трошите пари на домашни папучи кои ги носите...

Зошто треба да имаме помалку пријатели?

Квалитет наместо квантитет, а сега и научно е докажано. Еве ја причината заради која е подобро да имате само мал круг на пријатели. Можеби ви...

Повеќе од 430 ученици од 6 основни училишта научија за безбедноста...

Vip едукативната програма “Интернетот не е само игра...кликај безбедно” е на половината од реализацијата за оваа учебна година. Досега низ едукативната програма поминаа повеќе...

Иднината е тука: Montblanc Twin Smart Strap ќе ве фасцинира!

Montblanc Twin Smart Strap е комбинација од аналогниот и дигиталниот свет на  часовници. Новиот иновативен додаток е дизајниран да биде компатибилен со повеќето рачни часовници и...

Најсимпатична азбука што може да се замисли!

Преку говорот и сликите, писмото исто така, претставува едно од најважните средства за комуникација меѓу луѓето. За убавината на оваа алатка и ефикасноста на пораките...

Најскапата слика на светот е изгубена!

Сликата на Леонардо да Винчи "Salvador mundi", која минатата година беше продадена по цена од речиси половина милијарда долари, е "изгубена", за што љубителите...

Држави кои никој не сака да ги посети!

Без оглед на фактот дека денес постојат многу начини за патување, некои земји се уште имаат минимален процент на туристички посети. На пример, ако го...

Квадратна лубеница од 800 долари!

Квадратна лубеница Лубеница расте во посебна кутија за да добие квадратна форма и нејзиниот вкус воопшто не се разликува од обичните лубеници. Затоа фрапира фактот дека...

10 најдобри и 10 најлоши држави за одгледување деца!

Американската компанија за медиуми News & World Report, кој се занимава со анализи и собирање податоци, објави извештај за најлошите и најдобрите земји за...