Уметноста со хартија секогаш знае да воодушеви на прв поглед. Делата во продолжение се креации на талентираната Елиса Меарели од Италија која веќе неколку години се занимава со ваков тип уметност. За оваа колекција, Елиса се инспирирала од природата и се обидела да ги претстави листовите од растенијата преку 3Д форми на хартија.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗамокот Promenthoux е скриениот дијамант на Швајцарија!
Следна објаваВo потрага по ненадмината елеганција!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР