Аероклуб Скопје | За сите љубители на височините и летањето

https://www.youtube.com/watch?v=b4Y5xV9VnUI Аероклубот Скопје постои и функционира уште од далечната 1923 година. Од тогаш па се до ден денешен тој е собиралиште за сите љубители на...

Необично кафуле во кое се пие кафе со змија!

Јапонија e место преполно со бизарни работи. И кога ќе помислите дека ништо не може да ве изненади, се отвара ова чудно кафуле во Токио...

Модна колекција за ликовите од LEGO!

За тие кои мислат дека LEGO ликовите се непотполни, заради чувството дека секогаш имаат иста облека нацртана на своето тело, LEESE design направи серија на модерни парчиња изработена...

За сите љубители на домашните миленици

Дали можеби размислувате да земете домашен миленик т.е куче, а не знаете за каква раса да се одлучите. Би сакале да ви предложиме една...

Скулптури од сликарско платно

Многупати сме констатирале дека во уметноста секојдневно се раѓаат нови, навидум незамисливи идеи кои со многу љубов и труд стануваат реални. Уметниците Stephen Stum и...

Студентски дом кој е сон на секој студент!

Во Македонија студенстските домови се поправаат, но дали се поправаат во овој правец? Исто како што се модернизираат деловните згради и амбиентот во нив, исто...

Неделен хороскоп од 26.10 – 01.11.2015 година

  ОВЕН Работа - На себе ја превземате одговорноста и одите во акција. Работите следејќи ја вашата природа, енергично и одлучно. Окупирани сте со политички проблеми. Совет -...

Би сакале ли да пробате поинакво банкарство?

Сигурно сте се нашле во една од овие ситуации.. Згуснат распоред на работа и никако не успевате да ја завршите работата во банка во рамки...

Нов живот во напуштените станици на париското метро

Неодамна на француската  јавноста и беше претставен амбициозен проект во кој се претставени неискористените и заборавени станици на париското метро. Тунелите и станиците на...

Кристални илустрации | Ceci Lam

Ceci Lam е талентиран илустратор од Хонг Конг. Таа изработува цртежи кои наликуваат на диорами ставени во кристални стаклени ѕвона со најразлични облици: коцка,...

Прекрасни свадбени торти инспирирани од Марија Антоанета

Сите девојки копнеат по венчавка како онаа од бајките. Есента е прекрасно годишно време кое може да го изберете за да го направите овој...

Неделен Хороскоп 12.10. – 18.10.2015 година

ОВЕН Љубов - Повеќето овнови ќе најдат интересни теми во својот свет на мечтите и така ќе ги прескочат непријатните расправии или пак така ќе...

II дел | Смешни и духовоти написи на влезови од ресторани...

Навистина иновативен начин за да се привлечат муштерии во баровите и кафулињата. Главните „виновници“ за овие знаци претпоставуваме дека се уметнички души кои дефинитивно...

Видео – Space X | Патување во вселената

Веќе во 2017 година постои можност за астронаутите да патуваат кон меѓународната вселенска станица со помош на летала на приватни компании. Една од нив...

Смешни и духовоти написи на влезови од ресторани и кафулиња!

Покрај тоа што служат како важен извор на заработувачка на студентите по уметност, овие креативни и забавни табли кои стојат пред баровите и рестораните,...

Неделен хороскоп од 05.10. – 11.10.2015 година

ОВЕН Работа - Од кога ќе го анализирате постигнатото, ќе продолжите да ја развивате се поголемата професионална иднина. Остана уште малку време да се привршат...