Ако некогаш сте се запрашале кои модели ги сонува секој моден колекционер, сега можете да дознаете.

Овие креации се толку ексклузивни, што е невозможно да стигне до нив. Повеќето се изработени во многу мал број, па цената не е единственото нешто што може да им застане на патот на некои љубители на модата.

Погледнете ги миделите и цените …

 Louis Vuitton Tribute Patchwork Bag: 52.500 $

Leiber Precious Rose: 92.000 $

Lana Marks Cleopatra Clutch: 100.000 $ Hermes Matte Crocodile Birkin Bag: 120.000 $

Urban Satchel Louis Vuitton Bag: 150.000 $

Chanel Diamond Forever Classic Bag: 261.000 $

Rouge H Porosus Crocodile Handbag: 1.9 милиони $

Hermes Birkin Ginza Tanaka Bag: 1.9 милион $

 Hermes Rose Gold Crocodile or Diamond Birkin and Kelly Bag  1.9 милион $

The Hermes Chaine d’Ancre: 2 милиони $

Mouawad 1001 Nights Diamond Purse: 3.8 милиони $

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава“Париски сигнатури”, изложба во галерија Акантус
Следна објаваНов тренд: вашите чевли на Instagram со #shoefie!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР