Ако сте обожавателка на чевли, тогаш овој тренд е добредојден во вашите животи …

По напорниот ден во канцеларијата, сè што сакаме е да ги кренеме нозете во воздух. До неодамна непристојно однесување, а сега е убав и прифатлив тренд кој владее на  Instagram.

Како што покажува Instagram, сè што треба да направите е да ги кренете нозете и со гордост да ги претставите вашите најнови чевли. Се разбира, не заборавајте да направите слика и да ја објавите на Instagram, во спротивно и понатаму сте непристојни.

Само внимавајте да не се занесете, зошто секојдневното објавување на слики со чевли, многу брзо може да ве доведе во ситуација да купувате нови

Иако е добро оправдување за шопинг, тоа е секако е лош избор за вашите банкарски сметки.

Сепак, сте одбрале да се приклучите на овој тренд? Важна забелешка, не заборавајте на #shoefie!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајексклузивни и најскапи чанти на светот!
Следна објаваНајскапа куќа на светот од 500 милиони долари!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР