Мермерот, традицијата и новиот дизајн создаваат совршенство!

Вечноста на мермерот, старите традиции на Ориентот и новитетите на модерното време се дел од новата поставка на  брендот Citco Prive, односно на нивнта елегантна ексклузивна...

H&M: Зимска колекција за домот

Од идеи за китење на елката, па се’ до убави предлози за поставување на трпезата, зимската колекција на H&M Home понуди совршена инспирација за...

Најдобрите идеи за создавање на целосни бели ѕидови!

  Системот за белење на ѕидови се базира на методот на декорација направен со тенок слој од гипс направен од вода, лимети и други состојки...

Науката потврди – ова е најздравиот начин на готвење!

Ако досега сте почувствувале грижа за готвење на храната во микроталасната печка, новата студија сугерира дека овој, на прв поглед мрзлив метод, го одржува зеленчукот...

Мали шик балкони!

Ако поседувате мал балкон и не знаете како да го декорирате и да го искористите максимум од неговата површина, тогаш следните неколку примери што...

Ротација во простор | Sebastian Brajkovic

Себастиан Брајкович е млад холандски дизајнер кој прави одличен спој на скулпторство, графика и дизајн на мебел. Брајкович вели: „вистински новите и корисни производи...

Пролетна магија во домот

Во пресрет на сезоната пролет/лето, најновиот каталог на британскиот бренд Laura Ashley ќе ви ги згрее срцата со прекрасната колекција за освежување на домот....

Нов хит во декорирањето на домот: меки столици!

По пријатно е невозможно. Меките столици во моментов се рангирани како број еден во декорирањето на домот. Фотељите и столиците имаат централна улога во нашите...

Креативни соби за тинејџери

Создавањето на соодветно катче, каде еден или повеќе тинејџери ќе спијат, учат и поминуваат слободното време, може да се покаже како особено тешка задача...

Есенски лисја како совршена домашна декорација!

  Есента е пред нас и полека доаѓа времето за собирање на лисјата во жолти и црвени бои, кои можете да ги користите за домашната...

Фотељи со легендарниот Pendleton дезен!

Минатата година, канадскиот бренд Gus * Modern оствари соработка со текстилната компанија Pendleton Woolen Mills, создавајќи три limitirani изданија на lounge фотељи. Основана во 1900...