Создаден како дело на Оксана Салберг – Вачнаџе, руска дизајнерка на ентериери и основач на студиото О2 Дизајн Москва, овој модерен стан се состои од живописни бои и добро избалансирани контрасти.

Инспириран од францускиот минималистички стил, дизајнот на ентериер има одлична палета на бои и смел избор на модели, кои ги нагласуваат модерните линии на осветлувањето и дизајнот на мебел во секоја соба.

Распоредот на станот е многу едноставен – тоа е трособна единица со две спални соби и дневна соба во комбинација со кујна.

Желбата на сопственикот била ентериер со модерен и угледен стил.

Преку жива шема на бои, овој импресивен проект и дизајн на ентериерот се вклопува бидејќи боите на модерното движење совршено се вклопуваат во современиот стил.

Дневната соба е центарот на овој проект. Палетата на бои е полна со светли акценти на жолта и сина, златна и зелена боја кои се забележителни поради белата позадина на sидовите и таванот.

Во центарот на оваа област, има впечатлива тркалезна маса со отворена метална основа, со калено димено стакло потпрено врз основа на сјаен нерѓосувачки челик, што е дело на брендот Бока до Лобо. Просторот исто така располага со живописна жолта фотелја и килим со дезен кој го имитира изгледот на каменот.

Овој светол и радосен дизајн на ентериер покажува како изненадувачката шема на бои, стилските парчиња на мебел и импресивните современи уметнички дела можат да се поврзат и оживеат убавата куќа.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПролетно освежување во есцентричната и весела зелена боја!
Следна објаваТренд храна: данска палачинка!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ