Есенска инспирација од H&M

Познатиот шведски бренд H&M понуди одлична есенска колекција за уредување на домот. Филозијата според која секој купувач, независно од стилот и желбите, може да...

Стилски и урбани дневни соби

Дневната соба е просторијата каде минуваме најголем дел од времето во домот – гледајќи телевизија, читајќи, или, пак, дружејќи се со пријателите и семејството....

Модерни спални соби (1.дел)

Спалната соба е просторија во домот која не е изложена на погледи од гостите. Сепак, убаво стилизираната спална соба не само што го подобрува...

Модерни кујни за мажи

Од самостојни ергени, преку рамноправни парови, па се’ до домашни ,,ѕвездени’’ готвачи, денес се’ повеќе мажи готват за себе и своите најмили. Ако некогаш...

Мали и убави бањи

Ако некогаш сте помислиле дека скромната квадратура е пречка да сонувате за убава и атмосферична бања во домот, тогаш размислете повторно и продолжете со...

Светли и шарени детски соби

Почетокот на учебната година е секогаш добар повод да ги изненадите вашите најмили со ново или разубавено детско катче во домот. Во детската соба...

Детско ќоше за читање

Со оглед на тоа дека на летниот распуст му се гледа крајот, безразлика дали се радувате на тој факт или не; важно е да...

Есенска колекција | Zara Home

Во пресрет на уште една нова сезона во домот, познатиот шпански бренд Zara Home ја претстави својата понуда за есен/зима 2014. За разлика од...

Направи сам | Организација на плакар

Ви текнува на двата основни проблеми на жените? Прво и основно, немаат што да облечат, додека второ и реално - никогаш немаат доволно простор...

IKEA | Каталог 2015

Промоцијата на годишниот каталог на IKEA е настан кој со нетрпение го очекуваат сите љубители на дизајнот и убавите ентериери. Во голема мера се...

Живописни масички за кафе

Колекцијата ,,Volcane’’ вклучува посебен сет масички за кафе кои нудат суптилна рамнотежа помеѓу функционалноста и естетиката. Масичките се уникатни по тоа што во својата...

Направи сам | Оригами вазнa

Интересен украс за домот кој ќе го изработите без напор, но со големо внимание. Бојата, дезенот и големината се по ваш избор. Потребни ви се: ...

Лето во домот

Секое годишно време носи свои обележја, различно влијае на расположението и амбиентот во домот. По заспаната зима и разиграната пролет, ни пристигна долгото топло...

Ѕвезден океан во домот

Компанијата Il Filo dei Sogni ја претстави DreamLux - специјалната ткаенина што сјае со вистинска светлина. Станува збор за инвентивна, префинета, естетски и визуелно...

Летна декорација со фенери

Разубавете ги вашите стари фенери и дајте им прекрасен морски изглед. Ако школките и песокот ги распоредите во стаклени фенери, можете да создадете прекрасен...

Една соба, две идеи

Деталите се оние кои го одредуваат амбиентот на секоја соба, а во тандем со вистинскиот избор на боja можат да направат чуда во просторот....