Поголемиот број на декоративни проекти во домашниот ентериер започнуваат со реновирање на дневната соба или кујната …

Повеќето луѓе денес, немаат доволно време и енергија да ги истражат сите можности, кои се искрено, неисцрпни. На овој начин, завршуваме со истото здодевно купатило, од година во година. Иако многумина од нас ги потценуваат купатлата во доменот на вредностите што ги носат во нашите животи, благотворното и релаксирачкото купатило, навистина ја прави голема таа разлика.

Многумина го прифаќаат трендот инспириран од големите SPA центри, додека други луѓе преферираат рустикален изглед со модерни детали за внатрешноста на нивното купатило. Најдобрите трендови во оваа сезона ви овозможуваат да прифатите слоеви од интересни, шармантни и модерни стилови за купатилата, без да ја смените  целокупната палета на бои во просторот или неговиот севкупен изглед.

Во секој случај, сигурни сме дека некој детаљ ќе ви помогне …

СПОДЕЛИ
Претходна објава“Малите жени” од Louisa May Alcott!
Следна објаваGucciHallucination – Ignasi Monreal за Gucci!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР