Gucci ja претстави малата капсула колекција, која беше создадена како дел од соработката со шпанскиот уметник Ignasi Monreal.

Името на колекцијата е наречено GucciHallucination.

Самата колекцијата се состои од интересни маици и дуксери.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИзвонредни трендови на купатила за 2018 година!
Следна објава„Исцелител“ ќе се натпреварува на филмскиот фестивал „Let’s CEE“ во Виена
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР