Што се однесува до десеттото издание на Design Miami, глобален дизајнерски форум, модната куќа FENDI тукушто го презентираше специјалниот концепт Welcome!

Креативен и естетски пријатен, Welcome е дневна соба каде комплементарните епохи  уживаат во мирот и хармонијата.

Линијата FENDI е дизајнирана да ги задоволи строгите очекувања на самиот купувач.

Широкиот асортиман на рачната изработка и природните материјали, овозможија  мебелот да изгледа рафинирано со префинет и елегантен дизајн.

Легендарните производи на куќата FENDI, како што се кожатата Cuoio Romano, шавовите Selleria и Pequin, сега се реинтерпетирани за да го покажат современиот твист на старото име.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваJohn Casablancas – човекот кој ги сакаше жените!
Следна објаваНамирници кои го спречуваат лошиот здив!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР