Овој луксузен пентхаус се наоѓа во Тел Авив, Израел и се протега на три спрата.

Импозантниот пентхаус ги завзема 45,46 и 47-иот кат од W Tower и е во потрага по нови сопственици. Се наоѓа во луксузниот дел Park Tzameret, ексклузивен простор за оној кој ќе плати 8 милиони долари.

Станот нуди околу 400 квадратни метри чист луксуз со спектакуларен поглед на модерниот град и Средоземното Море, благодарение на стаклените површини од подот до таванот.

Луксузната резиденција има 3 спални соби и 3 купатила, кујна достојна на професионални шефови, како и врвни дизајнерски детали, така што секој момент поминат во овој дом е гарантирано незаборавен.

Овој пентхаус, исто така, има голема тераса со прекрасен градинарски мебел, каде што можете да се одморите и да уживате во спектакуларниот поглед.

Придобивките што се добиваат со купување на ваков пентахаус се големи, а само некои од нив се лифтот што ги поврзува сите три нивоа на живеење, како и приватен базен на покривот, за ултра хедонизам.

Навистина, во прашање е современо архитектонско ремек-дело што ќе ги задоволи и најкаприциозните купувачи..

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваRaf Simons ја претстави новата кампања инспирирана од Кина!
Следна објаваПродолжен е рокот за аплицирање за „Моја скопска приказна“
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР