Белгискиот дизајнер Раф Симонс ја претстави новата кампања која е слична на ревија во Кинескиот град, исто така инспирирана од Кина.

Уште еднаш, дизајнерот соработуваше со фотографот Вилијам Вондерер, додека ѕвездата на новата кампања е омилениот модел на Симонс – Лука Лемер. На фотографиите доминираат карактеристичните предимензионирани дизајни на Симонс, кои Лука ги носи ноншалантно.

Новата колекција за пролетта 2018 година е инспирирана од силното влијание на азиската култура, но наменета за западниот пазар.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОваа седмица на програмата на Јавна Соба ќе најдете…
Следна објаваЛуксузен пентхаус во Тел Авив!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР