Оваа седмица во Јавна Соба

11.04. // 20:00 – Изложба на фотографии „Во допир со Македонија”
Изложба за секого што сака да нурне во убавините на нашата земја.

vikiekspedicii-izlozhba-vo-dopir-so-makedonija-vo-javna-soba

12.04. // 18:00 – Coffee with an expert
E-commerce: The One Big idea I Used to Create a 7 Figure Shopify Store е насловот на ова издание на Coffee with an expert со James Lum!

coffee-with-an-expert-with-james-lum-at-public-room

facebook event link
Пријави го твоето присуство на angela@publicroom.org

13.04. // 16:30 – Изложба на фотографии „Девојки како нас”
Изложба на наградените фотографии од Конкурсот за најинспиративна спортска фотографија.

takt-devojki-kako-nas-izlozhba-vo-javna-soba

13.04. // 22:00 – Македонски шлагери
Танцуваме цела вечер на #ретро македонски хитови!

makedonski-shlageri-javna-soba-retro-petok

facebook event link
За резервации на барска маса јави ни се на 078 250 554.

14.04. // 21:00 – Music Room with Miloš Branisavljević Quartet
Џез бенд со уникатен состав.
Вибрафон, бас гитара, тапани и гитара…

milos-branisavljevic-jazz-koncert-javna-soba

facebook event link
За резервации на барска маса јави ни се на 078 250 554.

15.04. // 12:00 – Dino-day with Jumping Clay
Пладневна работилница за дечиња, за изработка на диносауруси со полимерската глина Jumping Clay!

sunday-funday-with-jumping-clay

facebook event link
Пријавете ги вашите дечиња со пополнување на онлајн апликација или јавете ни се на 078 250 554.

***

Во наредниот период нè очекува…

18-19.04. // 09:00 – Ladies in eCommerce
Дводневна агенда исполнета со сесии и работилници за е-трговија.

ladies-in-e-commerce

19.04. // 19:00 – Womenpreneurs Stories s01e04
Што се е потребно за да го пласираш твојот бизнис на Американскиот пазар?

womenpreneurs-stories-us
***
30007417 10213052014909614 5805106 n
***

Нашето електронско известување го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за интересните случувања во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник.

Се гледаме во Јавна Соба!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНова колекција чанти на Louis Vuitton – Twist MM Monogram!
Следна објаваRaf Simons ја претстави новата кампања инспирирана од Кина!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР