Француската модна куќа ја поздравува пролетта со вистински твист. Добредојдовте во новата колекција на Twist MM Monogram.

Вистинското освежување од престижната модна куќа доаѓа во облик на торби кои се освежувачки модни додатоци со препознатливите монограми и разни инспиративни обрасци.

Ботаничкиот монограм кој ја краси класичната чанта од платно, е изработен од мазна телешка кожа во облик на цветови – за уметнички, женствен ефект со елегантен синџир. Совршена чанта за модерни девојки кои можат директно од канцеларија, да одат на некоја важна вечера.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГолема изложба во чест на легендарниот музичар Princе!
Следна објаваОваа седмица на програмата на Јавна Соба ќе најдете…
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР