Zara Home: Мини колекција 2015

Доколку сте личност која ја воодушевуваат скандинавскиот минимализам и комбинирањето на црната и белата боја на безброј начини, ќе бидете изненадени од предлозите на...

Соби со спектакуларен поглед!

Соба во хотел со неверојатен поглед, секогаш ќе ја постигне највисоката цена со оправдана причина - будење во спална соба со прекрасен поглед, приморски...

Lenny Kravitz дизајнираше феноменален мебел за CB2!

Lenny Kravitz, добитник на Grammy награда, рокер и икона на стилот, дизајнираше капсула колекција од 20 еклектични и гламурозни парчиња мебел, за CB2.  Колекцијата наречена CB2 x...

Машки спални соби

Мистична или минималистичка, рустична или индустриска, спалната соба е вистински показател за животниот стил на сопственикот. Кога се машките спални соби во прашање, првото...

Штосни и разиграни лепенки за домот

Финскиот бренд Made of Sundays изработува еколошки лепенки за домот со интересни дезени од животни. Лепенките можат да се стават на вратите од собите,...

Креативни стикери за магичен изглед на вашите ѕидови

Неколку идеи како да ги украсите монотоните и здодевни ѕидови со креативни стикери кои ќе ги направат ѕидовите магични, а собата место каде што...

Како да го декорирате домот во есен!

Менувањето на годишните времиња е секогаш идеално време за да го подновите декорот во станот, посебно кога есента е во прашање, бидејќи нуди богата...

Кујни поради кои ќе посакате да готвите!

Ви претставуваме неколку примери на модерни кујни кои сигурно ќе ве инспирираат, ако сакате да направите некои промени во вашиот дом или ако одлучите...

Шарен минимализам во ентериер

Кога станува збор за дизајн на ентериер, стилови и комбинации на стилови има навистина многу: скандинавски, минималистички, урбани, традиционални, класика, модерно и други и...

“Ibiza House” – спој на рустикален стил и модерни детали

TG-студиото, ја редизајнираше  фармата на шпанскиот остров Ибица, со цел да им служи на потребите на модерното живеење на жителите. Имотот се состои од семејната...

Модерни и практични маси кои ќе ја разубават секоја дневна соба

Повеќенаменскиoт мебел, стана голем тренд кога станува збор за модерен дизајн на ентериерот, првенствено, поради ограничениот простор за живеење. Овој вид на мебел, им...

Модерни купатила кои би сакале да ги имате!

Купатилото е просторија во куќата, каде што навистина треба да уживате, го освежувате телото и умот. Не мора да потрошите богатство за да создадете...

Скандинавски дневни соби

Скандинавската естетика може да биде применета во секакви простори, со различна големина или намена. Сепак, со љубовта кон едноставноста и минимализмот, природните елементи и...

“Eclipse Set”-Уникатно и оригинално

Уникатниот модел на кревет "Eclipse Set" е најновиот изум на технолошкиот пионер во изработка "ISBIR" произведен за "ISBIR Beding", производител кој се занимава со...

JYSK: Есенска колекција 2015

Во пресрет на новото годишно доба, асортиманот на данскиот бренд JYSK е значително проширен и збогатен со нови производи. Многу од продуктите кои се...

H&M: Есенска колекција 2015

Со eсента на прагот, најновата кампања на H&M Home донесува грст убави идеи и интересни аксесоари за освежување на домот во пресрет на новата...