Првиот исчекор на брендот Гучи во светот на декорацијата на домот, минатата година многумина ги остави без текст. Оваа линија ни го претстави афинитетот за раскошот, кој го негува Алесандро Микеле.

Меѓу најновите парчиња на овој бренд кои посебно се истакнуваат е фотељата која нè потсетува на средновековниот период, а во дваесет и првиот век е транспонирана со употреба на кожа или сомот. Креативниот директор на овој бренд, кој претходно покажа интерес за дизајирање на ентериери, креираше предмети за дома, така што сега тие не се само визијата на Гучи за еден дом, туку имаат своја практична нота.

Со занает кој е длабоко вграден во модата, овој концепт на Гучи е сличен на модната филозофија на брендот. Затоа, декорот кој го претставуваат не е наменет за одредени простории, туку за целиот дом, со идејата дека овие парчиња нудат идеално решение за сите оние кои сакаат нивната омилена соба да биде модерна како нив.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОд својот дом создадете оаза на луксузот!
Следна објаваДекоративни идеи за просторот со туш во екстериерот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР