video

Видео кое ќе ве врати во реалноста

Откако ќе го изгледате видеото продолжете да возите брзо за да "импресионирате" девојки, за да стигнете  3 минути побрзо, за да се пофалите со...
video

“I believe I can fly”

“I Believe I Can Fly (Flight of the Frenchies) “ е документарец режиран од Seb Montaz кој го следи него и неговите пријатели одејќи...

Stop-motion анимација снимена со мобилен телефон

"Gulp" е краток филм креиран од  Sumo Science , покажувајќи рибар кој лови риби на своето бротче. Снимен е на Pendine плажата во Јужен Велс. Секоја рамка на оваа stop-motion анимација бил фотографиран со...

Слатко мало кутре

Ова мало кутренце беше донесено во ветеринарната клиника. Има недостаток на витамини и храна, било оставено само на улица. Така седело неколку дена гладно, без храна....

Земјата нападната!!!

Погледнете. Видео во кое ќе видите што би можело да и случи на нашата планета доколку биде нападната, верувале или не од ПИКСЕЛИ.

Тепачка помеѓу двајца старци

Не одобруваме насилство, но ова нема ни Н од насилство. Видеото ни го направи денот поубав. Уживајте.  

Создавањето на Хитлер

Смешна приказна за еден човек и неговата љубов кон мустаќите. Цртан филм создаден од Ryan Kramer.

Феномен – Damien Walters

Професионален каскадер, гимнастичар и тренер, Damien Walters се враќа со неговото екстремно видео за 2011 година.

Маскирано кученце

Љубовта кон животните знае да биде многу голема. Уште како мали тие ве освојуваат, а додека растат дополнително ви го затоплуваат срцето за понатаму...

Неверојатна фотошоп креација

Заедницата на уметници кои користат компјутери, за сликање на дигитално сликарско платно, по пат на програми како Adobe Photoshop, Corel Painter и многу други,...

Слатки малечки црвени панди

Црвената панда (Ailurus fulgens) е мал цицач кој живее на дрво во источниот дел на Хималате и југозападниот дел на Кина. Таа е единствениот...

Облечен како ограбувач оди на шопинг

Не е забрането да се носи хулахопка на главата и да влезете во продавница за да купите нешто. Погледнете ги реакциите на луѓето кога...

Што се случува ако им ги изедете сите слатки на децата?

Какви се реакциите на децата доколку им соопштите дека сте ги изеле сите слатки кои ги добиле на Денот на вештерките?  Судејќи по нивното...

Дали и вие?

Дали и вие како мали уживавте да гледате Баљум баљум, Балтазар, Штрумфови, Веселите Грашковци, Чевличиња, Летечките мечиња, Пожарникарот Сем, Кире Бананамен, Мечето Ушко, Тетка...

Друштво + луда идеја = АДРЕНАЛИН ! ! !

Се собрале пријатели, поставиле вертикални столбови, закачиле еластично јаже и забавата започна! Погледнете :)

Што се крие под кожата?

Креативна реклама. Погледнете што се крие под "маската" на Рико - дечкото "Зомби". Ви приложуваме неколку фотографии од Рико.