Личен проект на Pingo van der Brinkloev, поставен како Stuff Picks на Vimeo за оваа недела – каде што авторот вели „сакав да реализирам една бесконечна визија преку iЅtockРhoto и хартија“. Готовиот клип на крајот изнесува нецела минута време, но како што авторот порачува, тоа е „сосема доволно за финално комбинирање за чувство на исполнетост.“. Погледнете го видеото и пробајте да го замислите нашиот свет во една кршлива состојба од хартија.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАзбучно задоволство | Stephane Hof
Следна објаваВо чудесниот дом на една уметница
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР