автори Објавено од Зорица Ристовска

Зорица Ристовска

950 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

Фото на денот | Пеперутка и јоргован

Прекрасна фотографија на Debbie Gillette, отсликување на убавината на пролетта; пеперутка и јоргован - совршена комбинација.

Фото на денот | Непоканет гостин

Marsel van Oosten е фотограф кој ужива во фотографирањето на дивите животни. При својот престој во дивината тој многупати се нашол очи во очи...

Фото на денот | Сакам надвор

Фотографија на дете кое тежнее да го запознае светот што побрзо, да ужива во играта и да го доживее детството во целост. Разбирливо, зар...

Фото на денот | Спремни за фотографирање

Хумористична семејна фотографија на три мали мечиња, направена за време на нивна игра во Канада, а овековечена од фотографот Louise Merck. Мечињата се спремни...

Фото на денот | Очи во очи

Фотографија која ја претставува љубопитноста и интересот на децата за животните, соочени ,,очи во очи“ со малиот нилски коњ од локалната зоолошка градина. Прекрасна...

Фото на денот | На крајот од светот

„На крајот од светот“ е фотографија на Max Brun која го одзема здивот. Фотографија каде небото се рефлектира и се создава претстава како да...

Компјутерскиот екран како платно

„Живеам во Колорадо, опкружена со убавината на природата. Дива убавина која е инспирација за моите дигитални слики. Сликањето на дивиот свет и природата, со...

Фото на денот | Љубов на зајдисонце

Танц на најубавиот ден во животот на двајца вљубени, за време на зајдисонце, овековечен од фотографот Koper Israel.

Фото на денот | Што е ова?

Децата се истражувачи на непознатото, набљудувачи на се околу нив, љубители на малите работи кои ги прават животот вреден. Со текот на годините, забораваме...

Не се паметат првите туку вистинските работи

Не се памети првиот ден во училиште, се паметат деновите кога сме ги остварувале своите цели поврзани со училиштето; остварени пријателства, тешко заслужени оценки,...

Најкратката љубовна приказна

Се запознаа, дозволија да ги понесат чувствата, заборавија на гордоста. Беа најдобри пријатели, се почитуваа, си веруваа, се надополнуваа, си помагаа и неизмерно се...

Прекрасни цветни девојки

Lim Zhi Wei e уметник од Сигнапур кој создава прекрасни 3D акварел илустрации под наслов „Цветни девојки“. Станува збор за комбинација од насликани девојки...

Фото на денот | Современа бајка

Прекрасна, комична, креативна фотографија на Monica Stuurop насловена како „Тркала и потпетици“ на која е претставен спој од соновите на девојките и момците. Девојките...

Неделен хороскоп (23 февруари- 1 март)

Прочитајте што ве очекува овој период според астрологијата. Овен Ви следува динамичен период во кој ќе бидете исполнети со самодоверба во односите со другите. Вашите иницијативи...
video

1000 шолји – една животна приказна

Малкумина не го сакаат кафето. Без разлика за какво кафе станува збор, кафето за повеќето од нас е означување дека денот може да започне....

Стара легенда за тројца мажи

Постои една стара легенда за тројца мажи. Сите тројца носеле две вреќи, една напред и една назад, но не го чувствувале товарот подеднакво. Останатите биле...