автори Објавено од Дивиан Артс

Дивиан Артс

6279 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

Yolan Cris | невестински фустани 2015

Новата колекција невестински фустани од Yolan Cris за 2015та година. Женското тело како инспирација за дуото дизајнерки со седиште во Барселона. Многу рачно изработени...

Нова линија аксесоари на Choupette Lagerfeld

Миленичиња. Сметани како дел од семејството, третирани како дел од себе, давајќи им важност на мало дете. Како да не беше доволно обесхрабрувачки што...

Промоција на „Нашето последно кафе“ | Коста Петров

Mора да се организираме и овој месец да се собереме сите што се дружевме како деца. Тоа беа последните зборови што јас и ти ги...

Девојче со аутизам создава прекрасни слики

Iris Grace e пет годишно девојче на кое во 2011 година му било дијагностицирано аутизам. Тоа е девојче со талент и желба за сликање....

Моден тренд | Пончо

Пончото освен моден тренд е и потреба за студените есенски утра и ноќи кои се пред нас. Пријатно и топло завиткајте се, лесно искомбинирајте...

SDW 2014 | Скопска недела на дизајнот (23 – 28.09)

Од денеска до 28 септември во Куршумли-ан, во Старата скопска чаршија, ќе биде одржано четвртото издание на Недела на дизајнот во Скопје (Skopje Design Week), која годинава...

W Magazine | Новото кралско семејство

12 успешни жени од шоубизнисот и модниот свет беа прогласени за „Новото кралско семејство“ од уредниците на W Magazine. Naomi Campbell, Cara Delevingne, Charlotte...
video

Звукот на Њујорк

Кога станува Њујорк во прашање, инспирацијата нема крај. Автентичноста на самиот град ја носи уметноста, како и креативноста на едно повисоко ниво.  Музичкиот албум „Line...

Животот е… | Мајка Тереза

Животот е можност, имајте корист од него. Животот е убавина, восхитувајте ѝ се. Животот е сон, разберете го. Животот е предизвик, исполнете го. Животот е должност, извршете ја. Животот...

Фото на денот | Селфи во Прага

Се наоѓате на убаво место и нема кој да Ве фотографира? Тогаш правите селфи. Ова е прекрасна фотографија од златната Прага, дело на Roberto...

„Негативна“ енергија на природата | Mike Olbinski

Уште како мал Mike Olbinski се воодушевувал на природата, на денот и ноќта, на сонцето и дождот. Според него фотографиите кои ги меморираат временските...

Кафе-музеј | Stedelijk Museum Schiedam

Дали некогаш сте замислувале идеална комбинација од книги и кафе, на апсолутно незамисливо место кое единствено сте можеле да го искусите преку некое пост-модернистичко...