Ivan Hoo е уметник од Сингапур кој создава неверојатни хипер- реалистични слики, но наместо на хартија или на платно тој слика на дрво. На некои од фотографиите до нацртаниот се наоѓа и реалниот предмет, но реализмот е на ниво на кое ќе Ви биде тешко да откриете што е насликано, а што всушност е реално. Hoo е уметник кој како што вели ја живее уметноста, ја пронаоѓа во секојдневниот живот и ја отсликува во своите дела. Резултатите се импресивни. Погледнете за што станува збор.

24

23

22

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКнижевни Halloween маски
Следна објаваФото на денот | Меѓусебна поврзаност
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР