20

Прекрасна, оригинална, креативна фотографија на Hardi Budi, фотограф од Индонезија. Совршена претстава на вљубена двојка; различни интереси, потреби, но како две парчиња од една сложувалка – постојано надополнувајќи се еден со друг. Љубовта не значи постојан поглед еден кон друг, туку постојана поврзаност меѓу две срца овојпат претставена на комичен начин преку списанија на кои „тие“ меѓусебно се гледаат.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеверојатни хипер-реалистични дела | Ivan Hoo
Следна објаваУбавината според хороскопот
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР