Животните можеби не можат теоретски да Ви објаснат што значи семејството, но затоа практично со одредени свои постапки докажуваат дека многу добро знаат што значи тоа. Тоа е доказ дека и животните имаат чувства, знаат што е љубов и семејство, меѓусебна поврзаност и заштита. Можеби не се во состојба да позираат за своите семејни фотографии, но сепак многумина фотографи успеале да направат прекрасни семејни фотографии од животните.

Домашни миленици или припадници на дивината, големи или мали, сите животни имаат своја убавина, своевидна топлина и место во природата. Ви претставуваме листа на најдобрите семејни фотографии од различни видови животни направени преку објективите на различни фотографи.

33

32

31

30

29

28

27

26

25

24

23

22

21

38 41

40

39

37

36

35

34

СПОДЕЛИ
Претходна објаваArmani Collezioni: Мода за современи џентлмени
Следна објаваНаправи сам | Модерна јакна
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР