Современите џентлмени кои сакаат да изгледаат модерно, елегантно и префинето, а во исто време мажествено и моќно, ќе пронајдат совршени парчиња облека за својот стил, токму во оваа колекција.

19

Светски познатиот моден бренд Giorgio Armani го претстави каталогот за линијата ,,Armani Collezioni’’, која и натаму го има препознатливиот елегантен стил на машки силуети. Играјќи на сигурно, колекцијата за есен/зима 2014 ја надградува визијата на Армани околу идејата за современа префинетост, со флуидни парчиња облека кои дополнително ја нагласуваат мажествената фигура. Иако е издигната на повисоко ниво, класиката не е единствениот правец кој го следи оваа колекција, туку претставува сосема ново видување на начинот на облекување, со формални сакоа без манжетни и панталони со текстурни елементи кои се достапни во богата палета на исклучителни бои. Современите џентлмени кои сакаат да изгледаат модерно, елегантно и префинето, а во исто време мажествено и моќно, ќе пронајдат совршени парчиња облека за својот стил, токму во оваа колекција. Погледнете како изгледа модната визија за мажи на Армани за студената сезона.

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУбавината според хороскопот
Следна објаваСемејни фотографии на животните
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ