автори Објавено од Дивиан Артс

Дивиан Артс

6245 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

IKEA со модерни шик теписи! Погледнете како се комбинираат!

IKEA овој пат ни нуди гламурозни и модерни теписи по популарни цени. Ефтина елеганција е навистина тешко да се создаде на темел на малиот...

Отворен повик за модни дизајнери на модни додатоци |Работилница „Развој на...

Дата: 27-29 март, 2015 Време: 09:00–12:00 & 13:00-16:00 Предавач: Жан Бутон, главен финансиски менаџер во модната куќа „Ристо“ Тема: Развој на моден бизнис Информации за работилницата Ако сте моден...

Моден викенд Скопје ви го најавува единаесетотто издание

Запрете, размислете и уживајте во моментот! Подготовките за единаесетотто издание на Моден викенд Скопје кое ќе се одржи од 1-ви до 5-ти април, традиционално започнаа...

Неделен Оскаровски маратон на Cineplexx

Оваа недела (16.02 - 22.02) имате можност да ги погледнете седумте фаворити на публиката кои се номинирани за овогодинешните оскари. Ваше е само да изберете...

За Љубовта…

Зарем Св. Валентин е потребен за да си покажеме колку се сакаме? Сакајте ја, не само на Св. Валентин, ами секој ден, секој миг... Кога...

Како да одберете филм за Денот на вљубените?

Било да сте во пар, самец или во потрага по нова љубов на својот живот, секогаш е добро да имате при рака романтична...

Ladies Night за премиерата на "Педесет нијанси сиво“

Девојки, се подготвуваа одлична забава за вас и вашите пријателки. Погледнете го премиерно филмот „Педесет нијанси сиво“ во 20:00 часот и 20:30 часот и...

Отворање на ревијалната „Годишна изложба“ на ДЛУМ

Друштвото на ликовни уметници на Македонија (ДЛУМ) во соработка со Националната галерија на Македонија вечер  во 20 часот во објектот Мала станица ќе отвори...

Недела на францускиот филм во Скопје

Неделата на францускиот филм, насловена како „Актуелните настани во фокусот на францускиот филм“ ќе почне на 11 февруари 20 часот, во киното „Милениум“ со филмот...

Дизајнерска поддршка за поплавени семејства : Кампања за помош на Драган...

„Сочувствувам со семејствата чии што домови беа поплавени, семејства кои што најверојатно нема да може да заработат за леб поради поплавените земјоделски поседи, оние...

„Вештица“ и на француски јазик

Откако минаа 10 години од премиерата на првиот македонски интерактивен роман чија полифонична структура јасно говори за нејзиниот модерен карактер, кој освен читателската публика,...

Спектар од венчаници на вториот „ The Bridal Fashion Night“

Двоецот „Lidiya Georgieva&Zili “ со колекцијата „Шеќерна волна“ (Cotton candy) го отвори второто издание на „The Bridal Fashion Night“ , вчеравечер во хотелот „Александар Палас“...