Рено, не ја крие својата намерата да го оживее првиот модел концепт, на брендот Aplina. Верзијата на производство на моделот ќе биде тркачки  двосед, кој ќе влезе во производство во 2016 година.

Концептот, кој сега го носи името “AS1”, во голема мера претставува и сериска верзија, која Рено независно сам ќе ја развие, по неуспешната планирана соработка во 2014 година, со Kateram.
Заменик-претседателот на Рено Бруно Анселин,  рече –  “Ние работиме на првиот автомобил и од него ќе се развие цела линија на модели. Првиот модел – “AS1” ќе ни даде доволно информации за работата на комплементарните модели кои ќе го наследат.
Гласините сугерираат цена од околу 70.000 евра и со сила од околу 300 КС.

Renault_Alpine_A110_50_005 renault_alpine_concept_car-wide alpine-a110-50-1337988775 Renault_alpine_a110_50_concept_car

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДецата и навиката за читање
Следна објаваЧудо на природата | Нов Зеланд
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ