Најјужната точка на Нов Зеланд (Slope Point) е позната по своите природни убавини, но и по силниот ветар кој ги обликува дрвјата на единствен начин. Овие дрвја се посадени со една единствена цел да бидат засолниште на стадата овци кои се присутни во голем број на Нов Зеланд. Тие самите по себе не би издржале ако не се локалните фармери, бидејќи нивните стебла се под константно влијание на силните ветрови кои преку океанот доаѓаат од Јужниот пол. За љубителите на природата но и за сите туристи кои сакаат да ја посетат оваа чудесна убавина до нејзе може да дојдат само пешки. Препораките од локалното население е за сите посетители е  да се вратат  пред стемнувуање се заради екстремните временски услови. Во продолжение погледнете колку е природата семоќна!!1002399sg
6791207402_96ea87900b_bslope+point+new+zealand+4
8382211327_bebd89387e_o

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовото Renault Alpina “AS1”
Следна објаваСамо за дамите | Каков партнер сте избрале за себе
Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР