автори Објавено од Дивиан Артс

Дивиан Артс

5994 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

Верувам…

Верувам... дека нашето потекло и околностите може да влијаеле на тоа кои сме, но сами сме одговорни за тоа што сме станале. Верувам... дека без оглед колку...

Во чест на недовршените книги…

Сте започнале книга која никако да ја завршите? Постојаното изнаоѓање изговори и несоодветна критика можеби не се правилниот одговор на оваа ситуација. Многу читатели...

Модни додатоци за миленици од Mulberry

Mulberry во соработка со Mungo & Maud изработија модни додатоци за миленичињата. Со почетни цени од 70 фунти и широк спектар на бои луксузна...

Мотивациски процес за пишување

1. Напиши 50 зборови. Тоа е параграф. 2. Напиши 400 зборови. Тоа е веќе страница. 3. Напиши 300 страници. Тоа е ракопис. 4. Пишувај секој ден. Тоа е создавање навика. 5. Уредувај...

Празничната колекција на H&M

Бескрајниот гламур на 40тите како инспирација за новата празнична колекција на H&M најавен со фантастичниот дует на Лејди Гага и Tony Bennett. Многу светки,...

Светот на децата | Karina Kiel

Децата - најмалите, најмилите, најневините... постојана инспирација на уметниците. Предизвик е на било кој начин да се документира нивната невиност и нивното детство. Детството...

Реалистични цртежи | Monica Lee

Се сеќавате на Кelvin Okafor и неговите хипер - реалистични цртежи?Денес Ви претставуваме нешто слично. Monica Lee е уметничка која после 12 години работа во...

Магичната моќ на книгите

Сведоци сме на бројни примери кои одново и одново го докажуваат значењето и моќта на книгите во секојдневниот живот, нивното влијание врз човечката психологија...
video

А Вие што би промениле на Вашето тело?

Доколку би ни поставиле прашање од типот, „Што би промениле на Вашето тело?“, нашите одговори би биле различни. Секој знае да си го пронајде својот физички...
video

Жителите на Париз | Gail Albert Halaban

Париз - градот на светлината или градот на љубовта, уметноста или модата. Инспирација на многу уметници во минатото и денес. Досега постојано Ви ја...

9 мудрости на Вајлд

За великанот на кој во името му стои дека е див, непокорлив и свој; има многу да се каже. Да се прочита, да се...

Моден тренд | Жолта чанта

Зрак светлина во есенската гардероба-жолтата чанта како голем моден тренд. Инспирирани од рачните торби во 40тите, во форма на плик или несесери, во лимон,...