Велат, дека модните диктатори се смилувале, гледајќи не, како со години одиме во истите тесни фармерки и пантолони по градот, па одлучиле дека е вистинско време за нова силуета и нови трендови. Широките ногавици и службено се ИН!

Тесните модели се класични, затоа нема потреба за комплетно трансформирање на гардероберот и фрлање на старите пантолони. Напротив, сватете го овој тренд на широки пантолони, како една пауза од модата на која сме навикнати.

Кратки, со широка линија пантолони, ќе одговараат на секоја висина. Тајната секако е во одбирањето на чевлите и должината на јакната, капутот, или топот со кој ќе ги комбинирате. Ослободете се од стравот и со помош на стајлинг трикови, научете како да носите широки пантолони……

gucci-1zara-2prva-16

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајпрактични и најдобри новогодишни подароци!
Следна објаваСлавковите „Цветови“ | Ива Китановска
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ