Годините се само бројка. Секако дека можете да облечете што ќе посакате и кога сакате, но сепак, постојат неколку модели на облека кои најмногу одговараат во различните возрасти од животот. Секако, нема исто да се облечете на возраст од 25 години, во облека која сте ја носеле на 15 годишна возраст. Но затоа секогаш можете да изгледате одлично!

Најдовме 5 трендови за оваа сезона, кои ни изгледаат идеално за сите жени над 30 години. Тие ја нагласуваат елеганцијата, женственоста и сексепилот, истовремено.

1. Капут без ракави

prva-12

2. Фустан половер

druga-7

3. Одело

treca-6

4. Комбинезон струкиран

cetvrta-5

5. Балонер 

peta-4

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗа убаво и топло зимско утро!
Следна објаваKyodo House | Куќа од рециклирани материјали
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ