Овој стан изобилува со елементи по кои е препознатлив скандинавскиот стил, вклучува функционалност, природни материјали и креативна употреба на боите. Иако не е исклучително минималистички како поголемиот број на скандинавски домови, сепак остава впечаток како се да е на свое место со своја цел па на духовит начин го интерпретира нордискиот стил на уредување. Дневната соба не е многу голема, но е со отворен концепт и добар избор на бои кои заедно допридонесуваат за пријатна атмосфера. Воглавно е употребена неутрална палета на бои, пругаст тепих и сива класична софа. Но изборот на смела портокалова фотеља и различните модели на перници го прават овој простор забавно, креативно место.
grey-and-red-design-925x521 - Copy

cute-wall-graphics

chevron-area-rug-925x521 - Copy

stripe-design-925x521 - Copy

scandanavian-design-ideas-925x521

patchwork-dining-chair-925x925
upholstered-dining-chairs

light-wood-flooring2-925x925

black-white-and-red-925x521

small-bedroom-design-925x601

stylish-home-office1-925x925

white-bedroom-design-925x601

orange-eam-chair-925x925

pink-gingham-duvet-925x601

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСнежното царство Хималаи
Следна објаваМагични зимски пејсажи на стакло
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ