Том Бејкер е уметник од Британија кој изработува прекрасни цртежи на стакло од прозорци. Мотивите се најчесто зимски пејсажи, а техниката која ја користи е спреј со аеросол. Така, цртежите изгледаат како да се изработени од снег и на прозорецот му даваат магичен изглед. Неодамна, Том беше поканет да изработи вакви цртежи во болницата Ројал Беркшир, каде што тој со задоволство ги украси прозорците во детскиот оддел. Навистина убаво, нели?

1

2

3

4

5

6

7

8

9

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУште еден прекрасен скандинавски дом
Следна објаваХороскоп од 11.01. – 18.01.2016 година!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР