Имате слободно време и обични патики? Тогаш овој направи сам – проект е за Вас. Брзо и едноставно ќе си направите штосни патики.

Потребно:

  • патики;
  • лепак;
  • метални украси.

Постапката е едноставна, ставате од лепакот и ги лепите украсите по Ваша желба. На крај, ќе добиете штосни патики кои добро ќе Ви дојдат за претстојната сезона.

+ Погледнете и: Направи сам | Шарени патики.

14

13

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕколошки пораки преку градските ѕидови
Следна објаваМадам Тисо – Мишел Моран
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ