За време на финалните подготовки за Доделувањето на Оскарите 2014 многу од ѕвездите, критичарите како и фановите се огласија на социјалните мрежи. Еуфоријата за најголемиот филмски настан во годината е сеприсутен, а во него покрај фановите на филмот, уживаат и вљубениците на модата, дизајнот како и секој фан на уметноста и убавото.

Да започнеме со 28.02, некоја девојка се крие под својата дождовна наметка пред Dolby Theater, каде се одржува Доделувањето на Оскарите.

A-woman-hides-herself-under-a-raincoat-3197313

Jimmy Kimmel и Ellen DeGeneres, домаќините, направија промотивно видео.

Leonardo DiCaprio има 48% да добие оскар според Mirror TV poll.

Oscars-best-leading-actor-3189657

Нешто од подготовките од Instagram…

Untitled

U3221ntitled

Unetitled

Ете го и расположението на Ellen…

Untit333led

 Taylor Swift на предоскаровската забава..

Bhu-zmbCYAEdzEBКако и останатите…

SLIDER--Oscar-pre-party-dresses-3196208

86-тото доделување на Оскарите е дефинитивно нешто што ќе се памети. Единствено можеме да им завидуваме на фановите кои имаат можност да присувствуваат на овој спектакл во Холивуд.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИзложба на мозаици на Лиле Корубин
Следна објава,,Живот во тесни чевли’’ премиерно во Драмски театар
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР