Почитувани,
Ве известуваме дека АРТЕ Галерија ја организира третата самостојна изложба на мозаици од истакнатиот моден креатор и мозаичар Лиле Корубин на 03.03.2014 година (понеделник) со почеток во 20:00 часот во просторот на АРТЕ Галерија . Љубителите на уметноста ќе можат да се запознаат со нејзините најдобри мозаици кои го отсликуваат интимниот свет на авторката Лиле Корубин. Со ова изложба АРТЕ Галерија продолжува со реализација на изложби и настани со што уште повеќе ќе ја афирмираме ликовната уметност, и ќе настојуваме со текот на времето да се реализираат уметничките вредности кај нас.

Галеријата АРТЕ се наоѓа Спроти Поликлиника Идадија или поточно помеѓу АМСМ и Клуб на пратеници на улица Митрополит Теодосиј Гологанов бр 49.
Со почит,
ARTE Galerija

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЊујорк во ’69
Следна објаваЕуфоријата пред оскаровската вечер
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ