‘Cause you know,
you know, you know

That I love you,
I have loved you all along…

Млади и неуморни, креативни и талентирани – Virtual Complex е бенд од Македонска Каменица кој полека, но сигурно зачекорува на музичката сцена. Веќе некое време прават одлични свирки низ Источна Македонија, а сега Ви го претставуваме нивниот прв ковер Far Away од Nickelback. За нивниот квалитет може да посведочи видеото во прилог, кое Ви ветува една извонредна изведба придружена со прекрасно видео, за чија комплетната реализација главен виновник е Jordan Manov Audio & Video. Момците ветуваат дека нема да останат само на оваа преработка, а ние сме сигурни дека ќе уживате во истата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕден ден, моето дете ќе биде…
Следна објаваСите бои на Париз
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР