Кога нешто е добро, мора да продолжи. Петар Малинов, вокал на бендот “Криптон“ после одличната изведба на коверот за песната „I Belive“ од Р.Кели, продолжува понатаму и на наше огромно задоволство не изненадува со уште еден прекрасен ковер. Станува збор за „Eternity“ од Роби Вилијамс. Прекрасна емотивна изведба, придружена со прекрасно видео за кое сме сигурни дека ќе Ви се допадне.

1412238_10201036544257236_1361655518_o

Андреј Блажев е момчето кое што го придружува Малинов во видеото снимено во Irish Pub Guinness, Кочани. А за комплетната реализација главен виновник е Jordan Manov Audio & Video. Петар ветува дека после двата одлични ковери ќе следи нешто авторско. Се до тогаш, уживајте во најновиот негов ковер.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСекоја година по една фотографија
Следна објаваБиблио-резолуција за 2014
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР